taksi mes Beauvais dhe Disneyland

Shuttle Beauvais Disneyland

Keni nevojë për një taksi për Disneyland Paris në Marne-la-Vallée?

Jeni duke planifikuar një udhëtim me familjen ose miqtë në Disneyland Paris ? Bëni jetën tuaj më të lehtë, zgjidhni një taksi për të shkuar në parkun argëtues Disneyland Paris!

Anije midis Eurodisney dhe Beauvais

A po planifikoni një qëndrim në Disneyland, me familjen ose miqtë? Po kërkoni një mjet transporti të besueshëm për të siguruar transferimin tuaj të kthimit në Disneyland Park? Zbuloni transportin tonë të disponueshëm 24/7 me shumë automjete për të zgjedhur.

Transferimi mund të bëhet edhe ndërmjet parkut të kohës së lirë dhe aeroporteve në rajonin e Parisit. 120 km aeroport i veçantë i Beauvais nga Disneyland: Lejoni rreth 1 orë 15 minuta në varësi të kushteve të trafikut. Nëse jeni duke kërkuar për një aeroport më afër parkut, Roissy-Charles-de-Gaulle është ai që duhet të zgjidhni. JODrejtuesit tanë ju presin me një shenjë në emrin tuaj dhe ju çojnë direkt në hotelin e rezervuar pranë Disneyland. Ky shërbim është i përshtatshëm për fëmijët, falë një zgjedhjeje të gjerë të sediljeve përforcuese dhe sediljeve të makinës, të disponueshme sipas kërkesës kur rezervoni. Vini re se ky shtesë i vogël është falas, qëllimi ynë është t'ju ofrojmë një shërbim me cilësi të lartë me çmimin më të mirë.

Transferimi midis Disneyland dhe Beauvais

Shumë opsione janë në dispozicion për ju për të arritur në Disneyland Paris nga Beauvais ose aeroporti i tij Beauvais-Tillé (bva). Kështu, ju keni zgjedhjen midis taksisë, transportit privat ose të përbashkët, minibusëve, uber, shuttle dhe shumë të tjera. Ekzistojnë mjete të tjera më ekonomike, të tilla si bashkimi i makinave, RER dhe autobusi.

Disneyland Paris
anije në Disneyland Paris nga Beauvais

Automjete taksi Top-i-gamë dhe moderne për pushimet tuaja në Disneyland Paris

Kënaqësia e klientëve tanë është prioriteti ynë. Kjo është arsyeja pse ne u ofrojmë atyre një flotë automjetesh të pajisura plotësisht, të gjeneratës së fundit që mund të strehojnë nga 1 deri në 8 pasagjerë dhe bagazhet e tyre. Automjetet tona janë modele të krijuara posaçërisht për transportin e njerëzve.

sedan taksi mercedes Beauvais

Sedan nga 1 deri në 4 pasagjerë

Shijoni komoditetin e një sedani prestigjioz gjerman të gjeneratës së fundit për transportin tuaj në Paris, Beauvais dhe në parkun argëtues Disneyland Paris. Teknologji të integruara, konsum të reduktuar, sedilje lëkure dhe ajër të kondicionuar: Përfitoni nga taksitë tona të gjeneratës së fundit në sedan në parkun e familjes Disney Paris.

taksi sharan beauvais

transportojnë njerëz deri në 6 pasagjerë

Me një dekorim të cilësisë së lartë, dyer rrëshqitëse dhe një brendshme të bollshme, makina jonë njëvendëshe mund të strehojë një grup prej disa personash me bagazhet e tyre. Ky lloj automjeti është mjaft fleksibël dhe mund të plotësojë të gjitha nevojat tuaja: shumë bagazhe, ndenjëse për fëmijë...

furgon mercedes

Furgon, mini-bus nga 1 deri në 8 pasagjerë

Për udhëtime me taksi me të tjerët, qoftë për udhëtime personale apo profesionale, përfitoni nga një furgon luksoz me 8 vende dhe mund të strehojë deri në 10 bagazhe. Na kontaktoni për çdo kërkesë të veçantë (ndenjëse për fëmijë dhe fëmijë, kafshë, bagazhe të mëdha).

Transferimi midis Disneyland dhe Beauvais

Ka shumë opsione në dispozicion për ju për t'u bashkuar Disneyland Paris Që kur Beauvais ose e tij Aeroporti Beauvais-Tille (bov). Kështu, ju keni zgjedhjen midis taksisë, transportit privat ose të përbashkët, minibusëve, uber, shuttle dhe shumë të tjera. Ekzistojnë mjete të tjera më ekonomike, të tilla si bashkimi i makinave, RER dhe autobusi.

Ku është aeroporti Beauvais-Tillé në lidhje me Disneyland?

Aeroporti Paris-Beauvais, një aeroport i njohur civil francez, ndodhet në qytetin simpatik të Tillé, në zemër të Oise, në rajonin e mrekullueshëm Hauts-de-France. I pozicionuar në mënyrë ideale rreth 70 km nga kryeqyteti dhe 121 km nga destinacioni i famshëm argëtues, Disneyland, ky aeroport i mirënjohur në Francë pret me krenari një sërë linjash ajrore të njohura, duke përfshirë Ryanair, Blue Air, Wizz Air, Volotea, Air Moldova dhe Laudamotion. Dy terminale përbëjnë aeroportin, Terminali 1 dhe Terminali 2, duke siguruar një përvojë të përshtatshme dhe të qetë udhëtimi për pasagjerët. Për të arritur në parkun e famshëm argëtues Disneyland nga aeroporti Beauvais, autostrada A16 është rruga kryesore e ndjekur. Kjo rrugë do t'ju çojë në destinacionin tuaj për rreth një orë e gjysmë, në varësi të kushteve të trafikut. Megjithatë, për të përballuar punë të mundshme apo aksidente që bllokojnë autostradën, është e mundur të merret edhe rruga nacionale N31, duke ofruar kështu një alternativë praktike. Me trafik përgjithësisht të qetë gjatë gjithë ditës, bllokimet e trafikut janë të rralla në këtë rrugë. Orët e pikut nuk janë shkak për shqetësim, përveç disa periudhave të mëngjesit që mbeten të menaxhueshme dhe të rralla.

Linja ajrore në aeroportin BVA

Aeroporti pret disa linja ajrore, ndër të cilat kryesoret e mëposhtme janë: Ryanair, një linjë ajrore me kosto të ulët e cila ofron shumë fluturime drejt destinacioneve të ndryshme evropiane; Wizz Air, një tjetër kompani me kosto të ulët e cila gjithashtu shërben disa destinacione evropiane nga Beauvais; Blue Air, një linjë ajrore e planifikuar që kryen fluturime për në Evropën Lindore dhe në pellgun e Mesdheut; Pegasus Airlines, një kompani turke që ofron fluturime drejt Turqisë dhe vendeve të tjera fqinje; dhe së fundi Air Moldova, një linjë ajrore moldave që ofron lidhje me Moldavinë dhe vende të tjera të Evropës Lindore. Këto linja ajrore ndihmojnë për t'u ofruar udhëtarëve një zgjedhje të ndryshme destinacionesh dhe tarifash nga aeroporti Beauvais.

Mjetet e transportit midis Eurodisney dhe Beauvais:

Kur mendojmë për Disneyland, pushimet na vijnë menjëherë në mendje. E kush thotë pushime, thotë shpenzime të pashmangshme. Transporti është një element kyç që mund të ndikojë në shpenzimet tuaja, qoftë në rënie nëse bëni zgjedhjet e duhura, qoftë lart nëse ju mungon informacioni. Tarifat për mënyra të ndryshme transporti mund të ndryshojnë shumë, duke filluar nga të arsyeshme në shumë të shtrenjta. Prandaj është thelbësore të gjesh zgjidhjen që ofron vlerën më të mirë për para. Opsionet e transportit midis Beauvais dhe Disneyland janë të shumta, për të përmbushur të gjitha nevojat dhe buxhetet. Ju keni mundësinë të zgjidhni transportin privat, si një taksi, një QAP ose një transport, të ofruar nga kompani private. Për më tepër, alternativat e transportit publik, si autobusët, trenat dhe autobusët, janë gjithashtu të disponueshme për t'ju dhënë më shumë fleksibilitet dhe zgjedhje.

Beauvais - Lidhje Disney me transport publik

Fatkeqësisht, nuk ka mjete të drejtpërdrejta të transportit publik, si autobus apo tren, që lidh drejtpërdrejt aeroportin e Beauvais me Disneyland. Për të arritur në destinacionin tuaj, do t'ju duhet të merrni dy autobusë dhe një tren, i cili gjeneron një kohë totale udhëtimi prej rreth dy orë e gjysmë. Gjatë vizitës suaj të parë në Paris, është e rëndësishme të theksohet se kjo kohëzgjatje mund të duket më e gjatë se sa pritej.

Çmimi mesatar për person për këtë udhëtim është rreth 40 €. Ju mund të blini bileta në internet ose në zyrat e veçanta të biletave.

Këtu janë hapat për të përfunduar këtë rrugë:

 1. Merrni autobusin nga stacioni "Paris Beauvais Airport" në stacionin "Paris Porte Maillot".
 2. Pastaj, merrni Ouibus nga stacioni "Paris Porte Maillot" në stacionin "Etoile / Champs-Elysées".
 3. Pasi të jeni atje, do t'ju duhet të ecni në stacionin RER A të quajtur "Charles de Gaulle Etoile".
 4. Më në fund, merrni RER A në stacionin Marne La Vallée TGV, ku ndodhet Disneyland.

kompania e taksive

Në dalje të aeroportit Beauvais, do të gjeni lehtësisht taksi në dispozicion. Pas një pritjeje që mund të ndryshojë, mund të mbështeteni te shoferët parizianë për t'ju çuar në destinacionin tuaj në Disneyland. Udhëtimi me taksi zakonisht zgjat rreth një orë e gjysmë. Megjithatë, është e rëndësishme të merret parasysh koha e mundshme e pritjes për një taksi, e cila mund të rrisë kohën totale të udhëtimit deri në dy orë e gjysmë ose edhe tre orë. SNëse zgjidhni një taksi të pajisur me taksimetër, tarifa juaj do të llogaritet sipas distancës së përshkuar dhe kohës së kaluar. Duhet të theksohet se një udhëtim midis aeroportit Beauvais dhe Disneyland mund të kalojë lehtësisht 200 €, kjo shumë është subjekt i ndryshimeve në rast të bllokimit të rrugëve ose për transfertat e kryera gjatë natës, ku mund të aplikohet një rritje çmimi.

Aplikacionet celulare: Uber, Bolt, Heetch…

Është e mundur të rezervoni shërbimet e QAP-së përmes aplikacioneve të dedikuara celulare. Koha e udhëtimit është zakonisht rreth një orë e gjysmë, duke marrë parasysh kohën e pritjes së shoferit, e cila mund ta sjellë kohën totale në rreth dy orë e gjysmë. Merrni shembullin e Uber, ku çmimi i një transferimi nga Beauvais në Disneyland varion midis 160 € dhe 210 €. Duhet mbajtur parasysh se kjo normë mund të rritet për shkak të faktorëve të ndryshëm, si bllokimi i trafikut, grevat, etj. Përveç kësaj, tarifohet edhe koha e pritjes së shoferit.

Anije private:

Shërbimi i anijes përdoret gjerësisht për të siguruar lidhjen midis terminalit tuaj të mbërritjes në aeroportin Beauvais dhe parkut Disney. Avantazhi është se shoferi ju pret kur të mbërrini, kështu që nuk ka stres transporti pas lodhjes së fluturimit. Ky transferim zgjat mesatarisht 1:30 dhe nisja bëhet sapo të largoheni nga aeroporti, me mjetin e zgjedhur tashmë shoferi në vendngjarje. Persa i perket cmimit varion sipas mjetit te rezervuar (sedan, minibus, minibus).

Magical Shuttle nga Transdev

Shërbimi i ofruar nga Transdev, ky shërbim transporti privat ofron anije, autobusë dhe shoferë privatë për udhëtime individuale ose grupore. Për të rezervuar një transfertë të përbashkët ose private, thjesht shkoni në faqen e tyre të internetit. Çmimi varion nga 70 € në 390 €, në varësi të numrit të njerëzve.

Çmimi i një taksie në Disneyland Paris

Përfitoni nga tarifat më të mira të taksive në Disneyland Paris dhe parqe të tjera argëtimi në rajonin e Parisit. Ne jemi të përkushtuar të ofrojmë vlerën më të mirë për paratë për ta bërë transportin me taksi të aksesueshëm për sa më shumë njerëz. Kërkoni tarifën tuaj të taksisë paraprakisht nga formulari ynë i rezervimit ose duke kontaktuar linjën tonë telefonike.

Rezervimi online dhe pagesa në bord

Pagesa bëhet në bord me kartë krediti ose cash: Visa, MasterCard, American Express. Shoferi ynë do t'ju japë një faturë në fund të udhëtimit tuaj. Për një udhëtim të qetë, rezervoni garën tuaj paraprakisht. Shoferi juaj do t'ju takojë në orën e treguar në shtëpinë tuaj, ose në hyrje të Parkut dhe nuk do t'ju duhet të prisni derisa të arrijë një taksi.

Hotelet e shërbyera nga Taxi Pro 60

Këtu është një listë e hoteleve të lidhura me shërbimin tonë të transportit Beauvais-Disney.

Hotelet larg Disneyland:

 • Hotel Hipark
 • Ranch Davy Crockett
 • Qëndrime në Hotel dhe Biznes
 • Hotel Ace
 • Ibis Buxheti Hotel Marne-la-Vallee
 • Rezidenca e parkut Val d'Europe
 • Hotel Relais Spa
 • Klasa Premiere e Hotelit
 • Hotel Park & Suites Prestige

Hotelet në një distancë mesatare nga Parku:

 • Hotel Radisson Blu
 • Hotel Adagio Marne-la-Vallee Val d'Europe
 • Cirku Magjik i Hotel Vienna House
 • Kalaja e ëndrrave të Shtëpisë së Vjenës
 • B&B Hotel Vienna House Dream Castle
 • Hotel Campanile Val de France
 • Eksploruesit e Algonquin

Hotelet pranë parkut argëtues:

 • Disney's Hotel Cheyenne
 • Hoteli i Disney Santa Fe
 • Disney's Hotel Newport Bay Club
 • Disney's Sequoia Lodge
 • Disneyland Hotel Disney's
 • Hotel New York - Arti i Marvel
Disney Land
park disney
taksi në Paris Beauvais për në Disneyland

Zgjedhja më e mirë për të arritur në Parkun Disneyland

Komoditet dhe komoditet:

Një nga avantazhet kryesore të zgjedhjes së një taksie për të shkuar në Disneyland Paris është komoditeti i pakrahasueshëm që ofron. Pas një fluturimi të gjatë, ju mund të pushoni në një automjet të gjerë, me ajër të kondicionuar, pa pasur nevojë të shqetësoheni për ndryshimin e transportit publik ose mbajtjen e bagazhit tuaj. Shoferët e taksive janë profesionistë me përvojë, të trajnuar për të siguruar komoditetin tuaj dhe për t'ju ofruar shërbim të personalizuar.

Shpejtësia dhe efikasiteti:

Taksi është mënyra më e shpejtë për të shkuar nga aeroporti Beauvais në Disneyland Paris. Shoferët e taksive janë njohur me rrugët më të shpejta dhe më të drejtpërdrejta, duke ju shpëtuar nga bllokimet e trafikut ose devijimet e panevojshme. Nuk do t'ju duhet të prisni për oraret e transportit publik dhe do të jeni në gjendje të arrini në destinacionin tuaj në kohë rekord.

Fleksibiliteti në kohë:

Taksi ofron fleksibilitet të pakrahasueshëm në kohë. Pavarësisht nëse arrini herët në mëngjes ose natën vonë, shërbimet taksi janë të disponueshme 24/7 për të përmbushur nevojat tuaja. Nuk do të duhet të shqetësoheni për oraret e autobusëve apo trenave, pasi taksi përshtatet me orarin tuaj dhe siguron një nisje të menjëhershme sapo të mbërrini në aeroport.

E pershtatshme per familje:

Nëse jeni duke udhëtuar si familje, një taksi është zgjidhja ideale për të shkuar në Disneyland Paris. Taksitë janë të pajisura me ulëse për fëmijë, duke garantuar sigurinë e pasagjerëve tuaj të vegjël. Përveç kësaj, shoferët e taksive janë mësuar të mirëpresin familjet dhe mund t'ju ofrojnë të gjithë ndihmën që ju nevojitet për ta bërë udhëtimin tuaj të këndshëm dhe pa stres.

Si shoferi ashtu edhe guida turistike:

Shoferët lokalë të taksive janë ekspertë në këtë zonë dhe mund t'ju japin informacion të vlefshëm mbi atraksionet turistike, vendet më të mira për të ngrënë ose këshilla për të shfrytëzuar sa më shumë vizitën tuaj në Disneyland Paris. Njohuritë e tyre të thella për itinerarin do t'ju kursejnë gjithashtu kohë duke shmangur rrugët më pak të përshtatshme.

Kompania e taksive në Beauvais

Anije për në parqet argëtuese

Disneyland Paris, Parc Asterix, La Mer de Sable, France Miniature… Në Paris, nuk mungojnë parqet argëtuese dhe mund të jetë e vështirë të arrish vetë atje. Për një udhëtim të rehatshëm, të sigurt dhe të qetë, zgjidhni ta bëni udhëtimin tuaj me një Taksi. Kështu, ju mund të bëni lidhjen midis Disneyland dhe Beauvais lehtësisht.

Transfertë me taksi Disneyland Paris

Drejtuesit tanë ofrojnë lidhjen midis aeroportit Paris Beauvais BVA dhe Disneyland Paris, që ndodhet në Marne-la-Vallée. Ne gjithashtu mund t'ju lëmë në qendër të kryeqytetit ose në qytetin e Beauvais. Cilado qoftë situata juaj, taksia jonë do t'ju zbresë përpara Disneyland Paris, në mënyrë që qëndrimi juaj me familjen ose miqtë të fillojë në kushtet më të mira.

sqShqip